Jeffrey Collier
Superintendent
Superintendent's Office
(989) 249-8700
Amanda Weston
Executive Assistant to the Superintendent
Superintendent's Office
(989) 249-8701
Scott Sawyer
Deputy Superintendent
Superintendent's Office
(989) 249-8702
Jenny Geno
Executive Director of Career & Technical Education
Career & Technical Education
(989) 399-7466
Ericka Taylor
Executive Director of Early Childhood
Early Childhood Services
(989) 399-7423
Sabrina Jackson
Assistant Director of Early Childhood
Early Childhood Services
(989) 752-2193
David Smith
Director Of Finance & Business
Finance Services
(989) 249-8723
Andrea Wise
Director of Human Resources
Human Resources
(989) 249-8703
Heather Phelps
Director of Instructional Services
Instructional Services
(989) 399-7417
Joshua Hook
Assistant Director of Instructional Services
Instructional Services
(989) 399-7461
Erin Senkowski
Executive Director of Special Education
Special Education
(989) 249-8708
David Krantz
Director of Special Education
Special Education
(989) 249-8754
Mark Quaderer
Executive Director of Technology
Technical Services
(989) 497-1131
Patrick Loshaw
Assistant Director of Technology
Technical Services
(989) 497-1131
Cheryl Taylor
Principal
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jennifer Zimmerman-Schaller
Assistant Principal
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Brigette Uhrich
Principal
Transitions Center School
(989) 399-7400
Mitchell Wheatcraft
Assistant Principal & Transitions Coordinator
Transitions Center School
(989) 399-7400
Eric Rutherford
Hartley Program Director
Hartley
(989) 865-6295
Laticia Whitehead
Juvenile Detention Center Program Director
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Amy Wassmann
Whole Child Programs Director
Instructional Services
(989) 399-7462
Kelly Lyvere
Marketing Communications Supervisor
Superintendent's Office
(989) 249-8704
David Abbott
Special Education Teacher
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Joelle Abke
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Candy Adair
LPN
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jeffery Adams
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 777-2520
Melissa Adams
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Toria Addison
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
John Adelman
Naturalist
Hartley
(989) 865-6295
Juanita Aguilar
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2115
Alyssa Aguirre
Human Resource Generalist
Human Resources
(989) 249-8725
Candice Ahrens
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Rhonda Ahrens
Dispatcher
Transportation
(989) 799-1885
Stephanie Ahrens
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Maria Albert
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kristen Alexander
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Samir Al-Lateef
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Jennifer Almy
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Ervin Amy
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Beverly Antal
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jill Asiala
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Lisa Ayling
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Betty Baber
Head Start ERSEA Manager
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2221
Tina Bacigalupo
Career Navigator Consultant
Career & Technical Education
(989) 399-7437
Hosie Bady
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Katie Bailey
Literacy Coach
Instructional Services
(989) 399-7473
Sarah Baird
Teacher Consultant - Emotional Impaired
Special Education
(989) 249-8706
Kendi Baldwin
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Julie Bank
Data Systems Specialist
Special Education
(989) 249-8753
Dennis Barlow
Career Navigator
Career & Technical Education
(989) 399-7473
Linzy Barr
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Julie Bash
Program Director - Great Start to Quality Resource Center, Eastern Region
Early Childhood Services
(989) 399-7478
Callista Bassett
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Ann Batkoski
Coordinator of Business Partnerships
Career & Technical Education
(989) 399-7418
Brooke Becker
Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Allie Bedore
Teacher
Early Childhood Services
(989) 799-9006
Nani Bennett
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Jennifer Bentley
MIECHV Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 391-8277
Timothy Benzenberg
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Christy Berger-Swartz
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Louise Beson
Custodian
(989) 777-5521
Shevonn Betts
Head Start Program Quality Supervisor
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2222
Lindsey Betz
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 845-7040 Ext. 13303
Erica Birkmeier
Career and College Advisor
Career & Technical Education
(989) 399-7473
Scott Biskup
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Anthony Biskupski
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Douglas Blackburn
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Jenna Block
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Jessica Bluhm
Career Navigator/ WBL Teacher
Career & Technical Education
(989) 399-7400
Michelle Blum
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Leslie Blumer
Nutrition Facilitator
Instructional Services
(989) 399-7454
Angel Box
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Sarah Bradford
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 20102
Eloskia Bradley
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Jessica Bradley
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2606
Jill Braun
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Diamond Brazil
Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432
David Breternitz
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 399-7400
Marian Brewster
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Gregory Brondstetter
Head Mechanic
Transportation
(989) 799-1885
Ellexis Brooks
Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 799-9006
Jill Brown
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Luke Brown
Mechanic
Transportation
(989) 799-1885
Molly Brown
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Micaella Brownfield
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Holly Browning
Finance Technician
Finance Services
(989) 249-8711
Pamaline Brown-Roberts
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
David Bruning
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Monica Bruse
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Kim Bruske
Payroll Supervisor
Human Resources
(989) 497-1136
Janelle Buchalski
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Ryan Buchalski
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Scott Buchman
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 642-5287
Kelly Bull
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2616
Michelle Burns
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Patrick Burns
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Cambria Burton
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Hillary Burton
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Toni Butterfield
Transportation Supervisor
Transportation
(989) 799-1885
Karen Byce
Teacher
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Candice Cain
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Corie Calcutt
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Alan Callaway
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Brenda Cantrell
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Sandra Casey
Teacher Consultant - Deaf and Hard of Hearing
Special Education
(989) 249-8706
Pamela Cass
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Melissa Caudy
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Tammy Cavendish
Accounting Supervisor
Finance Services
(989) 249-8704
Sandra Chapman
Early Head Start Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 395-3485
Phyllis Chappell
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2616
Rachel Chernenko
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Beth Chinery
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Joel Christensen
Teacher
Great Lakes Bay Early College
(989) 686-9146
Tracy Ciarlino
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Janet Ciesla
Finance Specialist
Finance Services
(989) 249-8738
Jessica Ciesla
Early On Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Shatima Clark
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Julianne Clauss
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kristin Clifford
Education Coordinator/Early Childhood Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2223
Barbara Coe
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Stacie Coleman
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
David Compau
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 502-2508
Lisa Coney
Social Worker/Transition Coordinator
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Christine Conklin
Program Support Aide
Early Childhood Services
(989)399-7453
Roscoe Conklin
Teacher
Great Lakes Bay Early College
(989) 686-9146
Christopher Conley
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Trenton Cork
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-8543
Donna Jean Cox
GSRP/Head Start
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 22403
Travis Culver
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 777-2520
Heather Currey
Nursing Assistant
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Brenda Curtis
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2112
Brianne Curtis
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Dawn Curtis
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Sandra Cutwright
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2113
Latongela Daily
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2228
Tonia Dalasinski-Vasquez
Early Head Start Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 332-5143
Mollie Daly
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Stephanie Damore
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Jodie Danek
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Matthew Dankert
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Scott Darling
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Michelle Davenport
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Mary Deguise
Technology Systems Coordinator
Technical Services
(989) 497-1131
Susan Dekett
Early On Home Visitor
Special Education
(989) 249-8706
Carmen Delisle
Early On Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Leah Dewees
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Christine Diffin
Program Secretary
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Bobby Diggs
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Katrina Dilts
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Mindy Dole
GSRP/Head Start Education Coordinator/Early Childhood Specialist
Early Childhood Services
(989) 272-0900 Ext. 110
Jennifer Dollhopf
Early Head Start Home Base Coordinator
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2117
Misti Dombrowski
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-8338
Denise Donaldson
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Walker Donaldson
Program Support Aide
Early Childhood Services
Hannah Donnenwerth
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Denise Doster
Career and College Advisor
Career & Technical Education
(989) 399-7473
Matthew Dowdy
Transportation Director
Transportation
(989) 799-1885
Janice Doyle
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Wendy Drake
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Pamela Dunbar
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Nancy Dupuis
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Trish Duran
Targeted Technical Assistant Provider
Special Education
(989) 249-8715
Leesa Durussel
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Bonnie Dutcher
Head Start ERSEA Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Laura Easterling
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lillian Easterling
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Linda Edwards
Early Head Start Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 395-3636
Kimberly Eggebrecht
Occupational Therapist
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Stephanie Eickholt
Head Start Education Manager
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2220
Leah Eimers
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Lisa Elliott
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lacie England
Associate Teacher
(989) 752-2193
Michelle Enwiller
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Rachel Eschenbacher
Teacher
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Beth Eschenburg
Great Start to Quality - Quality Improvement Consultant
Early Childhood Services
(810) 334-4223
Jill Eustace
Physical Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Kayla Ewald
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
John Farver
Facilities Supervisor
Buildings & Grounds
(989) 399-7469
Melissa Ferguson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Kelsey Findlay
Physical Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Connie Fisher
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Ana Fleitas
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Kathleen Fordney
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Tara Fox
Program Secretary
Instructional Services
(989) 399-7473
Nina Franklin
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Teaera Frazier
Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Terry French
Maintenance
Buildings & Grounds
(989) 399-7469
Joseph Frick
Technical Support Specialist
Technical Services
Jerry Fritz
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Sharon Fritz
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Julie Funka
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-7496 Ext. 2793
Sabrina Gallardo
Program Secretary
Transportation
(989) 799-1885
Aaron Galvin
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Angelica Garcia
English Language Learner Consultant
Instructional Services
(989) 399-2477
Marta Garcia
Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Lucrista Gary
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Syreeta Gary
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Vanessa Garza
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2114
Stacey Gassman
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Alainna Gates
Program Support Aide
(989) 777-5521
Kathleen Gerow
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Amanda Gibson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Brian Gilman
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 399-7400
Jayne Gilmour
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Byron Gingrich
Mechanic
Transportation
(989) 799-1885
Maxine Gladney
Program Secretary
Human Resources
(989) 249-8721
Sharmee Gloss
Career Navigator
Great Lakes Bay Early College
(989) 686-9146
Tammie Gomez
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Bradley Gomoluch
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 249-8706
Denise Gonzales
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2612
Santino Gonzales
Behavior Support Assistant
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Minerva Gonzalez
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Dawn Granberry
Deaf and Hard of Hearing Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Connie Gray
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Denise Grays
Head Start Administrative Assistant
Early Childhood Services
(989 752-2193 Ext. 2204
Phyllis Green
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Linda Griffith
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2106
Janis Groll
Program Secretary
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Bethany Grotelueschen
Early On Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Christina Guetschow
Early Head Start Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 395-4126
Elizabeth Williams
Birth - 5 Parent Educator
Early Childhood Services
(989) 399-7445
Jessica Guy
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2618
Tia Hahn
Literacy Coach / Family & Community Engagement
Instructional Services
(989) 399-7416
Jamie Hales
Literacy Coach
Instructional Services
(989) 249-8727
Patty Hallead
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Stephanie Hanke
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Takara Hannah
GSRP/ Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
Felesia Harrel
Career and College Advisor
Career & Technical Education
(989) 399-7473
Breanna Harrington
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Sharone Harris
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Cookey Harshman
Head Start Program Secretary
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2101
Julie Hartley
LPN
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Julie Hartley
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Dawn Hartung
Dispatcher
Special Education
(989) 799-1885
LeeAnn Harvey
Early Childhood Program Secretary
Early Childhood Services
(989) 399-7453
Shari Hatfield
Nutrition Facilitator
Instructional Services
(989) 399-7454
Courtney Hausbeck
Nursing Coordinator
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Colleen Hawke
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Robert Hawke
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Paige Hawkins
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 321
Cheri Hayes
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 272-0900 Ext. 201
Neil Hayes
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 758-0221
Charlotte Heins
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Jarrod Heitkamp
Finance Manager - Grants
Finance Services
(989) 249-8740
Linda Heitkamp
Data Systems Specialist
Special Education
(989) 399-7400
Penny Helfrich
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Sabine Hellwig
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Kristin Hemminger
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Diane Henderson
GSRP/Head Start Education Coordinator/Early Childhood Specialist
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2602
Kaitlin Herbert
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Elaina Hewitt
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Gwendolyn Hill
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2114
Hannah Hill
Mental Health Practitioner
Special Education
Daniel Himstedt
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Ashley Hine
School to Work Specialist
Special Education
(989) 399-7473
Shannon Hinman
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 399-8450
Matthew Hirschenberger
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 20100
Brionna Holbrook
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Richard Hollerback
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Teri Hollerback
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Eboni Hollis
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2106
Morris Holmes
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Tia Holmes
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Molly Horwath
Teacher Consultant - Deaf and Hard of Hearing
Special Education
(989) 249-8706
Christal Huchla
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 22403
Karen Huff
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Diane Huizar
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Jeffrey Irmen
STEP Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Doris Irvin
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Willie Irvin
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Mindy Irwin
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Era Jackson
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Lavel Jackson
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Mary Jackson
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 845-7040 Ext. 13303
Natalijia Jackson
Human Resource Specialist
Human Resources
(989) 249-8705
Tiffany Jackson
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 790-5855
Alexandra Jacobs
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Christie Jacques
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Anthony Jakes
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 399-7400
Elisha Jakes
Behavior Support Assistant
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lindsey Jakes
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Heidi James-Gonzaga
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Leonard Jaskolski
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Vivienne Jaynes
Pupil Accounting Manager
Finance Services
(989) 249-8755
Cynthia Johnson
Program Support Aide
Early Childhood Services
De'Marquaveus Johnson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Demetria Johnson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jessica Johnson
Teacher Consultant - Autism Spectrum Disorder
Special Education
(989) 249-8706
Julie Johnson
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Mindy Johnson
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Ollie Johnson
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2612
Sara Johnston
Literacy Coach
Instructional Services
(989) 399-7473
Stephanie Joles
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Janice Jones
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Lisa Jones
Head Start Program Quality Assurance Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2239
Vivian Jordan
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Farren Kaczor
Great Start Collaborative Parent Liaison
Early Childhood Services
(989) 399-7458
Terry Kanuszewski
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 643-7283 Ext. 131
Linda Kapoor
Nursing Supervisor
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Katerina Katsiouras
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Katrina Kauffold
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Jeremy Kaul
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Katie Kawiecki
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Tayler Keenon
Head Start Secretary
Early Childhood Services
(989) 399-7453
Helen Kehr
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Brenda Keifer
Occupational Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Rosanna Keller
Great Start to Quality - Quality Improvement Specialist
Early Childhood Services
(989) 399-7457
Dolores Kellett
Payroll Specialist
Human Resources
(989) 497-1129
Terra Kelpinski
Data & Skyward SIS Manager
Instructional Services
(989) 497-1130
Teresa Khalifa
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Kimberly Kilborn
LPN
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Taylor Kilgore
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0221
Olga Kirsanova
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Michelle Kiss
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 326
Therese Kojak
Teacher
Great Lakes Bay Early College
(989) 686-9146
Chelsea Korzecki
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 249-8713
Kristine Kowalski
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Julie Kozan
Director - Great Start Collaborative; Program Manager - Healthy Families America
Early Childhood Services
(989) 399-7452
Nora Krueger
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Tracy Kuehne
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Sally Kushion
Program Secretary
Transitions Center School
(989) 399-7400
Nancy Kwaiser
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Josh Labo
Technical Support Specialist
Technical Services
(989) 497-1131
Stacey Lake
Head Start Education Coordinator/Early Childhood Specialist
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 324
Ann Lalonde
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Vyky Lamblin
Food Service Assistant
Transitions Center School
(989) 399-7400
Kelly Lapine
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Jason Laporte
Teacher
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
David Latarte
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Rikilynn Layher
Orientation & Mobility
Special Education
(989) 249-8706
Tracey Lee
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Jon Lefevre
Behavior Support Specialist
Special Education
(989) 249-8707
Denise Leibold
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Teresa Lemanek
Teacher Consultant - Emotional Impaired
Special Education
(989) 249-8706
Christopher Lenhardt
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Saapke Leonora
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Debra Letts
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Kristi Leveille
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Joani Liesen
Great Start to Quality - Quality Improvement Specialist
Early Childhood Services
Heidi Lindner
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 399-7496 Ext. 2793
Keisha Lindsey
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Denise Lister
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-6241
Dolores Lock
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lynne Loiselle
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Patricia Long
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2115
Wanda Longuemire
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0221
Patricia Looby
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Francesca Lopez
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Andrea Loshaw
Naturalist
Hartley
(989) 865-6295
Megan Lowe
Teacher Consultant - Autism Spectrum Disorder
Special Education
(989) 249-8706
Traci Loy
Career and College Advisor
Career & Technical Education
(989) 399-7473
James Luter
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Terri Lyon
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Raina Madaj
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Elizabeth Mahan
Early Head Start Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Alicia Maida
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Marnie Malacara
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 625-2229
Wendy Malkiewicz
Great Start to Quality - Quality Improvement Consultant
Early Childhood Services
(248) 343-9979
James Mallory
Supervisor of Network Operations
Technical Services
(989) 497-1131
Carrie Marcoux
Caretaker
Hartley
(989) 865-6295
Anna Marietta
Speech and Language Pathologist
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Teresa Mashue
Program Secretary
Special Education
(989) 249-8706
Teri Maslowski
Head Start Education Coordinator/Early Childhood Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2246
Kelly Mason
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Renee Mason
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 20102
Sara Mason
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 395-3566
Theresa Mason
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Michele Matzke
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kaitlyn May
Interpreter
Special Education
(989) 249-8706
Jennifer Mcclain
Great Start to Quality - Quality Improvement Specialist
Early Childhood Services
(810) 712-1410
Travis Mcclure
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Mariah McClure
Head Start Lead Teracher/FSA
Early Childhood Services
(989) 399-8543
Anna Mccollum
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 399-8338
Melissa Mccommon
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Latasha Mccray
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lisa Mcfarland
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Lashonda Mcgill
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2111
Deatte Mcglothin
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Jamie McGough
Benefits Coordinator
Human Resources
(989) 399-7448
Marissa McKinley
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0222
James Mcmillan
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Yevette Mcneal
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Amanda McWherter
Payroll Specialist
Human Resources
(989) 497-1122
Calvin Mcwright Jr.
Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Monica Medel
B-5 Parent Educator
Early Childhood Services
(989) 399-7445
Rita Medel
Healthy Families America Family Resource & Support Specialist
Early Childhood Services
(989) 399-0526
Regina Medina
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Fayerene Meeks
AP/AR/Software Supervisor
Finance Services
(989) 249-8719
Toni Mentel
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Heather Merritt
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Diane Merrow
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Duane Messing
Head Mechanic
Transportation
(989) 799-1885
Joshua Miller
Lead Nutrition Facilitator
Instructional Services
(989) 399-7464
Kimberly Miller
Teacher Consultant - Autism Spectrum Disorder
Special Education
(989) 249-8706
Leonard Miller
Homebound Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Kimberly Missioni
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Brenda Mitchell
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Kara Mohr
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Bobbie Monroe
Audiologist
Special Education
(989) 249-8706
Rody Monroe
Technical Support Specialist
Technical Services
(989) 497-1131
Emily Monterosso
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
TaKesha Montgomery
Human Resource & Payroll Coordinator
Human Resources
(989) 399-7463
Lashawn Moore
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Latima Moore
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Maura Moore
Braillist
Special Education
(989) 249-8706
Alicia Moran
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2107
Lisa Morford
Literacy Coach
Instructional Services
(989) 399-7473
Amy Morgan
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Judy Morse
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 624-9011 Ext. 20102
Chantel Mozden
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 799-5511
Pamela Mraz
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Kaila Mrozinski
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
April Mullen
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Theresa Murphy
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Robin Myers
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Tanisha Myles
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 790-5865
Toni Nagy
Food Service Manager
Millet Learning Center School
(989) 777-7018
Betty Nash
Early Childhood Specialists/Coordinator
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2105
Kiana Naylor
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Monica Negrete-Benavides
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Linnea Nelson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Barbara Nemitz
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Jenna Neuenfeldt
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 643-7283 Ext. 131
Melissa Neumann
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Wendy Neumeyer
Food Service
Hartley
(989) 865-6295
Corey Nichols
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 321
Lorrie Nilsson
Payroll Specialist
Human Resources
(989) 497-1128
Melody Noble
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Matthew Nordquist
Service Operations Manager
Technical Services
(989) 497-1131
Amy Norman
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Janet Norris
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Allison Nye
Nutrition Facilitator
Instructional Services
(989) 399-7454
Hannah O'Boyle
Speech and Language Pathologist
Special Education
(989) 249-8703
Edward Oconnell
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Ruth Odenbach
Program Secretary
Technical Services
(989) 497-1131
Phyllis Osier
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Carrie O'Toole
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jamie Otter
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Keontae Owens
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Brenda Padgett
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Annemarie Palmer
Human Resource Generalist
Human Resources
(989) 399-7440
Daniel Palmer
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Sandra Palmreuter
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Elizabeth Pan
Physical Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Shufang Pan
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Janice Parham
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Robert Paris
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 865-9991
Bridget Patrick
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Craig Pavkovich
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Debra Payne
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Holli Penny
Medicaid & Data Systems Specialist
Special Education
(989) 249-8709
Paul Perreault
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Tai Petrillo
Early Literacy Consultant
Instructional Services
Robin Phillip
Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Tia Pierson
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Courtney Pike
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
Kristin Pletcher
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2618
Robin Pluto
Dispatcher
Transportation
(989) 799-1885
Troymarie Poling
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Dana Polzin
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Mark Pratt
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 777-2520
Theresa Pratt
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Brenda Preuss
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jeffrey Proulx
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Amy Pulaski
Teacher Consultant - Deaf and Hard of Hearing
Special Education
(989) 249-8706
Gwendolyn Pullom
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Cheri Quandt
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Tess Quarles
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2605
Deanna Quimper
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Gage Quimper
Mechanic
Transportation
(989) 799-1885
Michele Rahn
Bus Assistant
(989) 799-1885
Madhu Rajan
Physical Therapist
Special Education
(989) 777-2520
Alena Ramos
Early Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
Anastacio Ramos
School to Work Specialist
Special Education
(989) 399-7473
Meagan Ratzlaff
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Molly Rausch
Psychologist
Special Education
Ellen Raymond
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 790-3105
Ashley Reed
Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-7453
Ernest Reed
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Tammy Reed
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3232 Ext. 2114
Nicole Rethman
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 921-3720
Theresa Reyez
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Heather Richards
Program Supervisor - Healthy Families America; Project Director - MI-APPP
Early Childhood Services
(989) 399-7450
Tierney Richmond
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Priscilla Riley
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Amber Rimmer
Program Support Aide
Early Childhood Services
Lindsay Riopelle
GSRP Early Childhood Enrollment Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2248
Darryl Robbins
Head Start Secretary
Early Childhood Services
(989) 272-0900 Ext. 111
Stacy Rodgers
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Jrio Rodriguez
Behavior Support Assistant
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Dawn Rohde
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2107
Sara Rohloff
LPN
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Paul Roose
Naturalist
Hartley
(989) 865-6295
Ralph Rosas
Technical Support Specialist
Technical Services
(989) 497-1131
David Rose
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Rachel Rose
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Annie Ross
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Glenn Rousseau
Maintenance
Buildings & Grounds
(989) 399-7469
Anna Rowe
Speech and Language Pathologist
Special Education
(989)249-8703
Kennedi Ruhlman
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Tancy Ruppel
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0222
Jacqueline Sanders
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Michelle Sanders
HFA Family Support Specialist
Early Childhood Services
Patti Sanders
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Tammy Satkowiak
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Clifford Sauer
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2217
Tammy Sauer
Early Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Carolyn Sauers
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Derrick Sawyer
Custodian
Buildings & Grounds
(989) 399-7453
Raven Sawyer
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jacquelyn Schacher
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 249-8709
Cynthia Schmidt
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Roberta Schmidt
Head Cook
Transitions Center School
(989) 399-7400
Doreen Schneider
Food Service
Hartley
(989) 865-6295
Paula Schneider
Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-7453
Jennifer Schumacher
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 790-5865
Andrew Schuster
Technology Systems Coordinator
Technical Services
(989) 497-1131
Bryant Scott
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Gwendolyn Scott
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Kylie Seliskar
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Barbara Severn-Orr
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Christina Sevilla
Assistant Cook
Millet Learning Center School
(989) 399-7479
Latoya Sewell
Early Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
Trisha Sexton
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0222
Peyton Shea
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Billie Sheffield
Head Start ERSEA Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2235
Meghan Shepard
Early Childhood Special Services Supervisor
Early Childhood Services
(989) 399-7473
Irene Sherman
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2102
Miracle Sherman
Assosciate Teacher
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 322
Jody Shimmel
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Joseph Shimmel
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Jasper Shivers
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Danielle Sichau
Interpreter
Special Education
(989) 249-8706
Cristina Siemienkiewicz
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kathleen Siler
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Tammy Silva
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Heather Simon
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Samantha Simons
Recreation Supervisor
Hartley
(989) 865-6295
Janis Skidmore
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Amy Slancik
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2109
Brenda Sloan
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Amanda Smith
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 249-8706
Kimberly Smith
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Linda Smith
Head Start Front Desk Secretary
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Stacey Smyczynski
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Antwinette Snow
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2110
Shelly Solinski
LPN
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Sandy Soule
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Anthony Spencer
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Ceysha Spencer
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-6241
Allisha Spivey
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Jennifer Spurling
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Linda Stacy
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 272-0900 Ext. 202
John Stammers
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Jennifer Steckly
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Kari Stephens
Literacy Consultant
Instructional Services
(989) 399-7473
Molly Stewart
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Rebecca Stewart
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Johnny Stout
Head Start Program Support
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Kevin Summey
Great Lakes Bay Early College Program Director
Great Lakes Bay Early College
(989) 686-9146
Marcallus Sunday
Head Start Facilities Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2268
Shawn Surles
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2603
Krista Sutter
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 845-7040 Ext. 13303
Jami Swanson
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kristi Tabacsko
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Gerald Tappen
Head Start Custodian
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Beverly Tatum
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Julian Taylor
Paraprofessional
Special Education
(989) 249-8706
Sibel Taylor
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 790-3105
Trent Taylor
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Sydney Tendler
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Sherry Tennant
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Harmony Terry
Program Secretary
Instructional Services
(989) 399-7454
Jessica Theile
GSRP/Headstart Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Aundrea Thomas
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2109
Ericka Thomas
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Felicia Thomas
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2111
Gabriell Thomas
Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Haydn Thomas
School Social Worker
Special Education
(989) 249-8706
Joann Thomas
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Joyce Thomas
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2103
Sheryl Thomas
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Christine Thompson
Technical Support Specialist
Technical Services
(989) 497-1131
Florence Thompson
Head Start Data & CACFP Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Shannon Thompson
Great Start to Quality - Quality Improvement Coordinator
Early Childhood Services
Becky Tiret
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Ashleigh Trato
Occupational Therapist
Special Education
Cassie Traub
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Patricia Trier
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Shellie Tullos
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Kimberly Tuttle
Literacy Coach
Instructional Services
(989) 399-7473
Sherece Tyson
Assistant Cook
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Kari Urban
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Michelle Valentine
Head Start Health Specialist
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2242
Dora Vallad
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 758-0221
Debra Vanbenschoten
Vocational Consultant
Special Education
(989) 399-7400
Lori Vaughn
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Thomas (Mike) Villanova
Cook
Millet Learning Center School
(989) 399-7479
Julie Vondette
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Jaime Wager
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Dawn Waldie
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Timothy Walker
Mental Health Practitioner
Special Education
(989) 249-8706
Kristine Walko
Great Start to Quality - Quality Improvement Consultant
Early Childhood Services
(989) 399-7460
Rielly Wallace
Behavior Support Assistant
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Jacqueline Ware
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Shamona Washington
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Rochenda Watson
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Laure Weakman
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Rhonda Webb
Head Start Program Secretary
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Sara Weiss
Teacher
Transitions Center School
(989) 399-7400
Tyrone Welch
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Michelle Wells
Career and College Advisor
Career & Technical Education
(989) 399-7473
Lynsey Welmers
STEP Teacher
Special Education
(989) 249-8706
Bobbie Jo Wheatley
Implementation Facilitator
Instructional Services
(989) 399-2478
Judith Whiren
GSRP/Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
(989) 272-0900
Nellanita Whitehead
Head Start MIECHV Home Visitor
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Amy Whitson
Family Service Coordinator
Early Childhood Services
(989) 752-2193 Ext. 2240
Denise Wickham
School to Work Specialist
Special Education
(989) 399-7473
Amy Williams
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Brittany Williams
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Christopher Williams
Custodian Job Coach
Transitions Center School
(989) 399-7400
Fredelia Williams
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 752-2193
London Williams
Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432
Lonnie Williams
Bus Driver
Transportation
(989) 799-1885
Nathifa Williams
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 799-9006 Ext. 321
Shante Williams
GSRP/Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 777-5521 Ext. 2615
Suzanna Williams
Vocational Rehabilitation Consultant
Special Education
(989) 249-8706
Teresa Williams
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Jessica Willingham
Head Start Associate Teacher
Early Childhood Services
(989) 752-2193
Ramona Wilson
Bus Assistant
Transportation
(989) 799-1885
Laurie Winke
Head Start Lead Teacher
Early Childhood Services
Amy Winslow
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Mitchell Wise
Finance Specialist
Finance Services
(989) 249-8740
Jenna Wisniewski-Brownlie
Head Start Family Service Advocate
Early Childhood Services
(989) 399-6241
Kayla Wittig
Speech Pathologist
Special Education
(989) 249-8706
Robert Wizner
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Nina Wolgast
Paraprofessional
Transitions Center School
(989) 399-7400
Aaron Woodward
School Psychologist
Special Education
(989) 249-8706
Kalee Wortley
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Mary Wynn
GSRP/Head Start Program Support Aide
Early Childhood Services
(989) 399-3432 Ext. 2115
Jill Yatsevich
Special Education Supervisor
Special Education
(989) 737-4422
Ammie Young
Teacher
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Rebecca Young
Early Literacy Coach
Instructional Services
(989) 399-7473
Donald Young-Murphy
Paraprofessional
Millet Learning Center School
(989) 777-2520
Wendy Zaruba-Lundene
Program Secretary
Saginaw County Juvenile Detention Center School
(989) 799-2821 Ext. 4215
Justine Zatkovic
LPN
Millet Learning Center School
(989) 399-7471
Current Vacancy
Infrastructure and Systems Supervisor
Technical Services
(989) 497-1131
Current Vacancy
MICIP & MTSS Consultant
Instructional Services